Site Overlay

 

Jednym z droższych elementów np. wesela jest zespół muzyczny. Lublin, Warszawa, Kraków – co prawda da się tutaj znaleźć tanie zespoły muzyczne, jednak często ich oferta nie jest najbardziej interesująca. Natomiast jeżeli mówimy o Zespół Fiesta Lublin i innych topowych zespołach np. w Lublinie, to wtedy często nie są to najtańsze oferty.

Jednak zawsze pozostaje możliwość negocjacji. Przynajmniej czysto teoretycznie. Nie każdy zespół muzyczny będzie chciał się negocjować. Zwłaszcza jeżeli mówimy o najpopularniejszych markach z np. Lublina, lub Warszawy. One często mają zarezerwowane terminy na rok, a nawet i dwa do przodu. W takiej sytuacji próba negocjacji zwykle jest skazana na porażkę chyba, że jest się w stanie coś zaoferować w zamian np. jest się sławną osobą i granie na jej weselu będzie można śmiało wpisać do portfolio.

Inną sytuacją jest dobry, lecz nie najlepszy zespół muzyczny. Lublin podobnie jak i większość miejscowości posiada wiele takich ofert. Z nimi można negocjować i spróbować obniżyć cenę o kilka procent.

 

 

Czy warto? I tak, i nie. Wszystko zależy od podejścia i tego jakim budżetem się dysponuje. Warto pamiętać o tym, że zespół muzyczny jest często bardzo istotny jeżeli chodzi np. o zabawę na weselu i oszczędzanie na nim nie jest zawsze dobrym pomysłem, ponieważ może odbić się na zabawie.