Site Overlay

Piwa rzemieślnicze wytwarzane przez browary z pasją np. klik , popularne są na całym świecie. Doceniane za wyjątkowość i duszę, coraz szybciej podbijają rynek, także w Polsce. Istnieje niezliczona ilość gatunków piwa, a każdy z nich wyróżnia smak, receptura oraz pochodzenie surowców. Również wśród piw rzemieślniczych znajdziemy wiele gatunków. Podstawowe różnice to stężenie alkoholu oraz składniki użyte do ich wytworzenia.

Piwa rzemieślnicze można także podzielić na style. Każdy z nich charakteryzuje się inną recepturą oraz ilością alkoholu. Najbardziej popularne style piwne:

LAGER

Złocisty Lager jest najbardziej popularnym piwem na świecie. Występuje w trzech podgatunkach: Lekki Lager, Pełny Lager oraz Mocny Lager. Charakteryzuje się niezbyt wyrazistym smakiem i jest mocno nagazowane.

IPA

Te piwa rzemieślnicze, rodem z Wielkiej Brytanii, mają jasną, bursztynową barwę, gęstą pianę oraz wyraźną goryczkę chmielową.

STOUT

Jest piwem ciemnym z dodatkiem palonego słodu, z gęstą, dość ciemną pianą. Jest lekko kwaskowy, jednak istnieje również odmiana Sweet.

LAMBIC

To piwo pszeniczne. Cechę charakterystyczną stanowi dodatek niesłodowanej pszenicy.

WITBIER

Podobnie jak Lambic, jest to piwo pszeniczne, z tą różnicą, że wytwarzane jest na dzikich szczepach drożdży, co nadaje mu wyjątkowy smak.